Після двох тижнів інтенсивної роботи цінна брама в стилі класицизму, що знаходиться на пл. Катедральній, 8, відреставрована та здатна в повному обсязі виконувати свої функції.
Брама була відреставрована в рамках навчального курсу для столярних фірм зі Львова. Такий тренінг є пропозицією спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», який впроваджуватиметься Львівською міською радою та Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ) протягом трьох наступних років. Цього року відбудеться ще один тренінг з реставрації історичних брам, на який проводиться набір фірм – учасників, що зацікавлені в поглибленні знань та вмінь в реставрації дерев’яних брам. Метою навчання є допомога столярним фірмам набути достатньо фахових знань, щоб задовольняти зростаючий попит в реставрації дерев’яних брам.
Проект планує ще цього року розпочати програму сприяння реставрації історичних брам у Львові. Програма «Через старі двері – в майбутнє» буде впроваджена в життя протягом наступних трьох років, в її рамках мають бути відреставровані і, таким чином, збережені близько 100 брам. З цією метою проект пропонує не лише технічні консультації, але й фінансову підтримку.
Протягом двох минулих тижнів 10 майстрів, представники 6 львівських фірм взяли участь в навчальному курсі. Під час навчання теоретичні та практичні знання в питаннях реставрації дерев’яних виробів їм передавав реставратор Крістоф Юнґганс з Ляйпціга (Німеччина).
«На початку проводилося визначення пошкоджень на цій дуже великій брамі класицистичного стилю і складалася концепція реставрації. Після того знімалася стара фарба і ремонтувалися чи замінювалися пошкоджені дерев’яні частини. При цьому виникла необхідність виготовити нові дерев’яні частини з елементами різьби та відремонтувати елементи історичної кованої оправи. На завершення брама отримає нове покриття, яке складається виключно з природних матеріалів та виготовляється за старовинними рецептами. Щоб повністю відновити функціональність дверей, в двері вставлено новий замок з історичними клямками», – говорить керівник проекту у Львові. Експерт GTZ Іріс Гляйхман.
Цим успішно проведеним заходом було створено вдалий початок. Працівники проекту сподіваються найближчим часом розставити наступні позитивні акценти в процесі оновлення старої частини міста Львова.
Джерело – сайт Львівської міської ради
Немає коментарів:
Дописати коментар