понеділок, 19 жовтня 2009 р.

У Львові розпочинається акція «Дні прийому ртуті від львів’ян»

Управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради розпочинає «Дні прийому ртуті від львів’ян».

«Ідея проведення такої акції з'явилася у зв'язку із почастішанням випадків виявлення та розливу ртуті мешканцями міста. Дана послуга безкоштовна, безстрокова та покликана зменшити вплив на здоров’я мешканців міста такої хімічно небезпечної речовини як ртуть», – розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Володимир Рощин.

Ртуть від населення в будь-яких ємностях приймається управлінням із середи по п’ятницю кожного тижня з 1000 до 1700 год. за адресою м. Львів, вул. Стефаника, 4, каб. № 6 (вхід із вул. Чайковського).

При нагоді нагадуємо, що у випадках виявлення, розбиття та пошкодження ємностей із ртуттю (градусників, колб і т.д.), негайно слід звертатися за телефонами 297-59-11, 261-40-83, 261-42-39, 261-44-61, або за електронною адресою uns@city-adm.lviv.ua.

Довідка
Ртуть – сильна отрута. За своїм зовнішнім виглядом, ртуть – метал сріблясто-білого кольору. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. Потрапивши до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя.

Симптоми отруєння ртуттю виявляються через 8-24 години:
- загальна слабкість;
- головний біль та підвищення температури;
- згодом - болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна.
При розливі ртуті у приміщенні:
- виведіть з приміщення всіх людей;
- відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;
- захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;
- ізолюйте максимально забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;
- вимкніть газ та електрику, загасіть вогонь у грубах перед виходом з будинку;
- негайно подзвоніть для залучення фахівців черговому центральної міської диспетчерської служби – тел: 2975-911, або подзвоніть за телефоном 101. У крайньому випадку – зателефонуйте в міліцію.

Немає коментарів:

Дописати коментар